Top
Patlamadan Korunma Dökümanları

Patlamadan Korunma Dökümanları

26.12.2003 tarih ve 25328 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanmış Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Çalışanların Korunması Hakkındaki Yönetmelik kapsamında işyerlerinde oluşabilecek patlayıcı ortamların tehlikelerinden çalışanların sağlık ve güvenliğini korumak için alınması gerekli önlemleri belirlenerek patlamadan korunma dokümanları hazırlanmalıdır.

Konuyla ilgili Resmi Gazete’de yayınlanmış 30 Nisan 2013 Tarihli Mevzuat’a ulaşmak için buraya tıklayın.

Patlamadan Korunma Dökümanları, bir patlama durumunda saniyelerin ve en küçük kritik bilginin servet değerinde olduğunu biliyoruz. Yaptığımız uygulamalarla işletmelerin bu gibi durumlar karşısında reflekslerinin süre ve biçimlerini geliştirmeyi, acil durum bilinç düzeyini artırmayı sağlıyoruz.

Patlayıcı ortam oluşmasını önlemek, yapılan işlemlerin doğası gereği patlayıcı ortam oluşmasının önlenmesi mümkün değilse patlayıcı ortamın tutuşmasını önlemek, çalışanların sağlık ve güvenliklerini sağlayacak şekilde patlamanın zararlı etkilerini azaltacak önlemleri almak; içinde patlayıcı ortam oluşma riskine göre sınıflandırılmış yerler için yasal gerekliliktir.

WhatsappWhatsapp